Aktivity klientov – Máj 2024

Stavanie „MÁJKY“ bolo za doprovodu FS Bukovec z obce Diviaky nad Nitricou. Dobrou náladou, tancom a spevom sme privítali najkrajší mesiac v roku MÁJ.

Prvý májový piatok, nám sv. spoveď, pomazanie chorých a sv. prijímanie vysluhoval pán kaplán Sedlár.

Jahôdky, vlastnoručne nazbierané vo Fructop Návojovce, sme spracovali na džem. Palacinky naplnené týmto džemom chutili všetkým, za čo ĎAKUJEME našim kuchárkam. Kvet bázy sme zas spracovali na sirup, ktorý nás osvieži v horúcich letných dňoch.

Na Deň matiek naše srdcia potešili krásnym programom žiaci zo ZŠ Bošany. Obdarovali nás kvietkami v rámci projektu „Láska kvitne v každom veku“. V rámci tohto projektu nás obdarovali kvetmi aj od záhradkárstva a kvetinárstva v Bošanoch, od detí z MŠ Brodzany a MŠ Severka Bánovce nad Bebravou. Deti nám vyrobili krásne kvetinové pozdravy a obdarovali stolovými kvetmi. ĎAKUJEME, veľmi ste nás potešili.

Vedomostný kvíz o VÍNE sme zorganizovali na sviatok sv. Urbana, patróna vinohradníkov. Víťazné družstvo bolo obdarované sladučkým hroznom.

Počas mesiaca sme sa zdržovali najmä v rozkvitnutej záhrade. Vyhrievali sa na slniečku, sadili zeleninu, okopávali, oberali čerešne, opekali, ale aj športovali. Touto cestou chceme poďakovať ŠKST Bošany za podarovanie pingpongového stola. Sami sme neverili ako nás táto hra rozveselí a zabaví.

Počas horúcich májových dní sme navštívili miestnu krčmičku a osviežili sa „jedným oroseným pivkom“.

Tradičnú oslavu narodenín obohatila svojim vystúpením veselá kapela FURT DAČO. Oslávili sme aj meninový deň našej pani riaditeľky a zaspievali pieseň od Jiřího Korna „Yvetta“. Všetkým oslávencom sme zapriali veľa zdravia , šťastia, lásky a porozumenia.