Aktivity klientov – December 2023

Na začiatku decembra nás Sv. Mikuláš obdaroval balíčkami a postupne sme sa začali pripravovať na najkrajšie sviatky v roku. Vôňa pečených oblátkov a medovníkov sa niesla po celom zariadení. S výzdobou medovníkov nám pomohla p. Zuzka Bezáková s Katkou, Emkou a Sárkou. Nechýbala vianočná výzdoba interiéru aj exteriéru zariadenia, vianočného stromčeka, ktorý sme okrášlili vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Vianočnú poštu sme zaslali v dostatočnom predstihu, aby dorazila ešte pre štedrým dňom a potešila srdcia našich blízkych.

Vianočná nálada a atmosféra bola umocnená koncertmi Roba Opatovského v Bošanoch, žiakov ZUŠ Bošany i študentov SKDK Topoľčany. ĎAKUJEME, všetkým ľuďom, ktorí sa zapojili do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“, ako aj koordinátorke p. Rodinovej. Poďakovanie letí aj do firmy Lowa Production, s.r.o. Bošany, ktorá sa taktiež podieľala na vytvorení sviatočnej nálady a obdarovala nás množstvom vianočných balíčkov. Pokojné vianočné sviatky nám prišli zapriať aj starosta Branislav Pajda, s prednostkou Katkou Fusatou z obce Bošany.

Sv. omša priamo v zariadení povzbudila v nás odkaz betlehemského dieťaťa, ktorý nám kresťanom dáva životný zmysel.

Štedrý večer sa v našom zariadení niesol v znamení pokoja, lásky a porozumenia. Prijímatelia sociálnej služby, ktorí zostali v zariadení, si mohli naplno vychutnať túto príjemnú atmosféru. Pred štedrou večerou nám prišli zavinšovať koledníci Jožko Halmo, Lenka a Adamko. Nechýbala modlitba, ani vianočná pieseň Tichá noc, svätá noc. Po večeri sme otvorili posledný najväčší balíček od p. starostu. Darčeky potešili a preto Vám úprimne ĎAKUJEME za všetko, čo pre nás robíte.

Silvestrovský prípitok nech Vám je na úžitok,
nech sa smútky, trápenia na radosti premenia,
nech Vás bolesť nezraní, to je našim želaním.
Nech nový rok splní Vaše tajné priania,
nech anjeli Vaše cesty chránia,
a problémy nech sa Vás stránia.

Šťastlivý nový rok 2024 prajú prijímatelia sociálnej služby a personál
Zariadenia pre seniorov sv. Kataríny Labouré Bošany.