Aktivity klientov – Júl 2023

V mesiaci júl naše zariadenie rozvoniavalo levanduľou. Ako každý rok aj tento, sme si vyrobili obľúbené levanduľové vrecúška, ktorými potešíme nielen seba, ale aj našich blízkych, či priateľov.

Dňa 20.7. sa u nás uskutočnila prednáška o poľovníctve a poľovníckej kynológii. Dozvedeli sme sa niečo o význame poľovníctva, o ochrane prírody, o využití poľovníckych psov, o voľne žijúcej zvery v prírode okolo nás. Mali sme možnosť pozrieť si rôzne trofeje a pohladiť poľovníckych psíkov. Prednáška potešila všetkých, ale najmä našich klientov – dlhoročných poľovníkov p. Karola a p. Stanislava. Za krásnu a zmysluplnú prednášku ĎAKUJEME p. Filipovi a p. Ľubošovi.

Naša záhradka, ktorej trávime väčšinu času a radi sa o ňu staráme, nám prináša požehnanú úrodu. Denne zberáme a konzumujeme vlastnoručne vypestované DARY ZEME – cibuľu, uhorky, rajčiny, papriku, tekvicu, cuketu…atď. Marhule, ktoré nemáme v našej záhradke, sme dostali darom od firmy BIOPLANT Ostratice, ktorej patrí naše poďakovanie. Marhule sme si natrhali v obci Vysočany, potom ich spracovali a odložiť na zimné obdobie.

Dňa 22.7. sme navštívili obec Rybany s našim klientom p. Paľkom. Obec oslavovala 100. výročie založenia TJ Rybany a práve náš klient bol ocenený – ako jej dlhoročný aktívny člen. Počasie nám prialo a tak sme si posedeli pri vínku, porozprávali sa s kamarátmi a vypočuli hudbu do neskorých večerných hodín.

Začali organizovať poobedné „PARTIČKY“ v hraní kariet v spolupráci s Jednotou dôchodcov. Prvé stretnutie sa uskutočnilo posledný júlový deň, za čo naše poďakovanie letí p. Jožkovi a p. Petrovi z Bošian. Popoludnie bolo príjemné, veselé, oživené vtipmi – už teraz sa tešíme na ďalšie partičky.

Nechýbali športové súťaže – kolky, hod na terč, šípky, riešenie hlavolamov, krížoviek, prechádzky po obci Bošany, či oslava jubilantov s heligónkarkou Nelkou z Rybian.