Aktivity klientov – November 2023

November – čas kedy sme sa zastavili, pomodlili za blízkych a poďakovali sa svojim anjelom strážnym. O krásnu „dušičkovú“ výzdobu exteriéru sa postarala „Kvetinová sieň“ z Bošian.

Na Bošianske hody nechýbal slávnostný obed – výborná slepačia polievka, pečené kačacie stehno, kapusta a knedľa. Celý mesiac sa niesol v znamení domácich prác – nabíjanie kapusty do sudov, čistenie cesnaku, pečenie koláčov, domácich oblátok. Cukrárka Editka z Temeša s dcérou Jankou nás naučili piecť chutné moravské koláče a osie hniezda. S naším Jožkom Halmom sme si pripravili výborné domáce klobásky.

Od rána dobrá nálada, prípravy, spev, tanec a hodovanie. Takto to bolo počas dňa, kedy sme mali Katarínsku zábavu a oslavu narodenín. Dobrú náladu a slávnostnú atmosféru umocnil harmonikár Rudko s kamarátmi.

Zapojením sa do Grantového programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáhame“, zariadenie získalo od Nadácie Pontis sumu 600 € na „Senior kaviarničku“. Odteraz vás budeme vítať výbornou kávičkou a milým slovom.

Počas mesiaca prebiehali aj aktivity na rozvoj jemnej motoriky rúk – maľovanie pohárov servítkovou metódou so Zuzkou z Rybian, výroba adventného kalendára, adventného venca alebo šitie vianočných ozdôb.

Všetkým, ktorí nám pomohli a spríjemnili mesiac november, patrí veľké a úprimné ĎAKUJEME.