Aktivity klientov – Január 2023

S rokom 2022 sme sa rozlúčili v dobrej nálade. Nový rok 2023 sme privítali modlitbou, novoročným obedom a prianím všetkého najlepšieho a najkrajšieho v našom živote. Ku sviatku Troch kráľov už tradične patrí požehnanie príbytkov kňazom, očistenie ho kadidlom a svätenou vodou. V rámci tvorivých dielní sme vyrobili troch kráľov z papiera. Teraz zdobia našu spoločenskú miestnosť.

Počas celého januára sme hrali spoločenskú hru „Človeče nehnevaj sa“ , alebo rozcvičovali pamäť v rámci súťaže „Meno, mesto, zviera, vec“, ktorú máme veľmi radi. Netradičnou senzorickou hrou Quisensi, sme stimulovali naše zmysly . Hra rozvíja sociálne schopnosti spolu so zrakom, sluchom, hmatom, čuchom a chuťou. V REPETE dňoch sme zaspomínali a zaspievali piesne Petra Stašáka a Karola Konárika.

Masáž rúk a chodidiel má veľa pozitívnych zdravotných účinkov. Po takejto masáži sa cítime výborne. Máme dobrý pocit z toho, že sme si dopriali niečo príjemné. Ďakujeme našim opatrovateľkám Majke, Linduške s Gitke, za ich zlaté ručičky.

V mesiaci január nám nechýbali prechádzky po obci Bošany. Absolvovali návštevu cukrárne a tiež oslavu našich jubilantov Naďky, Vlastičky, Helenky a Janka. Všetkým sme zapriali veľa zdravia, šťastia, lásky, Božieho požehnania a zaspievali niekoľko obľúbených ľudových piesní. Do rytmu nám klient Janko, zahral na ústnej harmonike.