Aktivity klientov – August 2023

Prvý piatok v mesiaci máme možnosť pristúpiť k sviatostiam. Bolo tomu tak aj v auguste, kedy svätú spoveď, pomazanie chorých a sväté prijímanie vysluhoval miestny kaplán Sedlár.

Príjemným spestrením v tomto mesiaci boli dve prednášky. Prvá na tému „Bylinky nám pomáhajú“ s p. Markovou z Chynorian. Druhá bola na tému „Pády, ako im predchádzať a ukážka prvej pomoci“ s Jankou z Červeného kríža Topoľčany. ĎAKUJEME

O zážitky z dovolenky sa s nami podelili zamestnanci zariadenia, ktorí nám porozprávali, kde trávili dovolenkové chvíle. Premietli nám pár fotiek z týchto miest. Takto virtuálne sme aj my mohli tieto miesta navštíviť a potešiť sa spolu s nimi..

Poučný kvíz zameraný na svetové a slovenské významné osobnosti, ktoré ovplyvnili náš svet. Vstúpili do dejín spoločnosti a narodili sa či zomreli v mesiaci august. Medzi týmito osobnosťami sme sa rozlúčili a vypočuli piesne nášho významného hudobníka Vaša Patejdla, ktorý nás opustil 19.8.2023.

Nikolka Kusendová, víťazka 10. ročníka Československo má talent, nám svojimi piesňami a hrou na gitaru, spríjemnila jedno z augustových popoludní. Bolo to milé a krásne vystúpenie, za čo jej ĎAKUJEME.

Na konci mesiaca sme piekli slané pečivo s našim PIPOM (ako ho v Bošanoch všetci volajú). Bolo to zábavné a veselé popoludnie. Pri pečení sme si zaspievali naše obľúbené ľudové piesne ochutnali napečené dobroty pri poháriku vínka.

Príjemnú a priateľskú atmosféru na oslavách jubilantov umocnili chlapci zo skupiny KristBand. Neskôr harmonikár Rudko s kamarátom Jankom, ktorý hral na basu.