Aktivity klientov – Február 2023

Počas celého mesiaca február sme boli činorodí – hrávali sme spoločenské hry „Človeče nehnevaj sa“, šach, či karty. Nechýbali cvičenia na rozvoj pamäti, jemnej motoriky rúk i masáže pri relaxačnej hudbe. Do črepníkov sme si vysadili papriku a už sa nevieme dočkať, kedy prvé korienky posadíme do našej záhradky.
14. februára sme si pripomenuli sviatok sv. Valentína. Nešlo nám o to, či tento sviatok uznávame alebo nie. Chceli sme slovami či gestami potešiť, preukázať si úctu, pozornosť jeden voči druhému. Vyzdobili sme si jedáleň, obdarovali sa vyrobenými srdiečkami a malou sladkosťou. A hneď bol deň krajší a slnečnejší.
Sobotu 18. februára nám prišli zavinšovať fašiangovníci z obce Bošany, ktorí nás rozveselili, spevom a tancom. My sme ich zas pohostili koláčikom, ktorý sme pre nich upiekli v piatok večer.
Naša FAŠIANGOVÁ ZÁBAVA sa uskutočnila v utorok 21.2., pred popolcovou stredou. Masky, ktoré sme si počas celého mesiaca vyrábali, nám umocnili atmosféru tohto výnimočného dňa. Harmonikár Rudko nám zahral obľúbené pesničky, ktoré sme si z chuti zaspievali a niektorí aj zatancovali. Ďakujeme nášmu Jožkovi za výbornú kapustnicu a našim najlepším kuchárkam na svete, za vynikajúce fanky. Basu sme pochovali, rozlúčili sa s obdobím fašiangov a vstúpili do pôstneho obdobia, kedy sa budeme modliť Krížovú cestu s našimi rehoľnými sestričkami.
V mesiaci február nechýbali oslavy jubilantov Márie a Paľka. Zapriali sme im veľa zdravia, šťastia, lásky, Božieho požehnania a zaspievali niekoľko obľúbených piesní s heligónkarkou Nelkou z Rybian.