Aktivity klientov – december 2022

Celý mesiac december sa niesol v znamení blížiacich sa vianočných sviatkov.

Na začiatku mesiaca nás obdarovali Mikulášskymi balíčkami a oslávili narodeniny nášho Mirka. Ďalšie dni sme piekli oblátky, zákusky, vyrobili klobásky, vyzdobovali zariadenie i vianočný stromček, napísali vianočné pozdravy pre svojich blízkych. Výlety na vianočné trhy do obce Bošany, či Bánoviec nad Bebravou alebo Partizánskeho nám umocnili vianočnú náladu. V Partizánskom sme sa pokochali výstavou Betlehemov a pochutnali si na kávičke, či varenom punči.

Nechýbal vianočný koncert žiakov ZUŠ Bošany i študentov SKDK Topoľčany, či svätá omša priamo v zariadení. Deň pred Vianocami sme boli všetci obdarovaní darčekmi z projektu Vianočný zázrak a z projektu Koľko lásky sa zmení do krabice od topánok. Za sprostredkovanie balíčkov veľmi pekne ďakujeme @Monička Rodinová z Bošian, jej pomocníčkam Vaneske , Kristínke a všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa do projektov zapojili. Vianočnú náladu nám umocnili koledníci Tomáško a Magdalénka z obce Krásno a vôňa chutného vareného vínka. Krásne vianočné sviatky nám prišiel zapriať aj starosta obce Bošany.

Po štedrej večeri, sme koniec dňa strávili v spoločnosti rehoľných sestričiek, spoločnými modlitbami k narodeniu Ježiška.