Aktivity klientov – november 2022

Prvý november – čas zastaviť sa, v spomienkach vrátiť sa k svojim blízkym. Spolu s rehoľnými sestričkami sme sa modlili a spomínali na svojich blízkych. Zostali sme pár minút v tichosti a poďakovali svojim anjelom strážnym.

V tomto mesiaci sme pokračovali modlitbou a slávnostným hodovým obedom, na ktorom si všetci veľmi pochutnali. Našim kuchárkam patrí veľké POĎAKOVANIE, nakoľko jedlá sú pripravované z lásky a preto chutia všetkých prijímateľom sociálnej služby i zamestnancom zariadenia. Nechýbali ručné práce – výroba vianočnej hviezdy, výzdoba pohárov servítkovou metódou, domácke práce – nabíjanie kapusty do sudov alebo lúpanie orechov do vianočných koláčov. Prechádzky po Bošanoch nám spríjemnili novembrové sychravé dni, kde sme sa nadýchali čerstvého, aj keď trochu sviežeho vzduchu.

Koniec mesiaca patril skrášľovaniu celého tela od hlavy po päty, nakoľko sme sa pripravovali na Katarínku zábavu, ktorá sa veľmi, ale veľmi vydarila. Od rána sme sa nezastavili – maľovali sa nechty, upravovali sa vlasy, robil sa make up, pripravovali sa šaty, šperky. A potom sa už len tancovalo, spievalo, jedlo, pilo a hodovalo. K dobrej nálade prispel harmonikár pán Chovanec z Topoľčian.

Prvú adventnú nedeľu sme dali v miestnom kostole posvätiť vlastnoručne vyrobený veniec. Po nedeľnom obede, pod svätým krížom sa uskutočnilo zapálenie prvej adventnej sviečky s modlitbou.

Za jesennú výzdobu zariadenia ĎAKUJEME kvetinárstvu z Bošian „Kvetinová sieň“.