Aktivity klientov – október 2022

Október bol nádherný a slnečný jesenný mesiac, ktorý nám doprial vychutnať si výlety po obci Bošany a okolitých dedinách. Začiatkom mesiaca sme navštívili obec Klatova Nová Ves, kde nás srdečne privítala starostka obce Ivetka Randziaková. Porozprávala nám o histórii i súčasnosti tejto obce a nechýbalo malé občerstvenie. Za všetko jej veľmi pekne ďakujeme. Koncom mesiaca sme navštívili obec Hradište, kde sme si pozreli jesennú výzdobu pred miestnou kaplnkou a pokračovali do neďalekej obce Skačany. Tejto malebnej dedinke sme zavítali do kostola Všetkých svätých, kde nás očarila výzdoba k poďakovaniu za úrodu. Koniec nášho výletu sme si spríjemnili vychutnaním kávičky a koláčika v kaviarni u Šujana.

Zariadenie sme si vyzdobili do tónov a farieb jesene, poďakovali za úrodu pod Krížom Ježiša Krista. Zaujali nás aj ručné práce, pri ktorých nám Anežka a Gitka vysvetlili ako sa pracuje s vlnou PUFFY, keď si budeme chcieť vyrobiť malé okrasné dečky alebo ozdobné vankúšiky. Na počesť nedožitých 70. narodenín speváka Miroslava Žbirku sme sa započúvali do najznámejších hitov tejto hudobnej legendy. Nechýbali oslavy našich narodeninových jubilantov.

Celý mesiac sa niesol v znamení „Mesiaca úcty k starším ľuďom“. Navštívilo nás veľa dobrých a milých ľudí, ktorí nám zapriali zdravie, šťastie, lásku a Božie požehnanie. Žiaci zo Základnej školy i Základnej umeleckej školy Bošany nás rozveselili piesňami a básňami, so zamestnanci obchodného reťazca Tesco sme si zaspievali, ale aj zatancovali v ľudovom tóne za doprovodu harmonikára Jožka. Nechýbalo stretnutie so samotným starostom a poslancami obce Bošany, ako aj milá návšteva detí z CDR Orchidea Bošany. Všetkým patrí naše srdečné poďakovanie.