Aktivity klientov – september 2022

Mesiac september nás všetkých prekvapil svojim sychravým a chladným počasím. Takéto počasie však nič nepokazilo na našej dobrej nálade, chuti do práce a aktivít, do ktorých sa väčšina z nás s radosťou zapája.

Začiatkom mesiaca sme navštívili našich priateľov v Domove dôchodcov Chynorany, kde sme sa porozprávali, vymenili si zážitky a skúsenosti, spolu si zaspievali a pozreli si výstavu prác, ktoré v domove vytvorili.

Pokračovali sme v „repeťáckych“ dopoludniach, tentoraz s piesňami Karola Duchoňa, spoločenskými hrami – golf a kolky. Tieto nám posilnili sústredenie a koordináciu, prípravou na jesennú výzdobu zariadenia, pomohli s čistením ovocia a zeleniny v našej kuchyni. Svojou návštevou nás potešila p. Gašparíková, ktorá sa popýšila svojimi ručnými prácami. Niektoré sme si vyskúšali ihneď a s výrobou zložitejších sa potrápime na budúci mesiac.

Počas slnečných dní sme si vyšli do našej krásnej záhradky na prechádzku alebo do obce Bošany. Samozrejme nechýbala oslava jubilantov, pri ktorej nám do spevu zahral na harmonike pán Hodál a na ústnej harmonike náš klient Janko.