Aktivity klientov – Apríl 2023

Mesiac apríl začal kultúrou – dňa 2.4.2023 sme sa zúčastnili divadelného predstavenia „Pozvánka“. To sa uskutočnilo v Dome kultúry v Bošanoch. Po krásnom umeleckom zážitku sme zakotvili v miestnej kaviarničke a vyrozprávali pocity z predstavenia. Za ďalší umelecký zážitok môžeme poďakovať žiakom ZUŠ v Bošanoch, ktorí nám pripravili koncert na ľudovú nôtu.
Nasledujúce aprílové dni pokračovali v duchu Veľkej noci – upiekli sme si výborný koláč, tiež sme zdobili medovníčky za pomoci Zuzky Bezákovej. Nechýbala tiež svätá spoveď a odslúženie svätej omše. Na Veľkonočný pondelok nás prišli vyšibať miestny kúpači, ktorí nás rozveselili a pridali na dobrej nálade.
V rámci podujatia „DEŇ ZEME“ sme vyčistili a zveľadili areál zariadenia, vyzdobili vchod jarnými kvietkami darovanými od Kvetinovej siene Andrea, za čo im patrí naša vďaka. Aprílové slnečné dni nás vyhnali do záhradky niečo posadiť – už máme v zemi hrach, cibuľku, mrkvičku, petržel, presadenú plantu rajčín a papriky.
V mesiaci apríl nechýbali aktivity na rozvoj jemnej motoriky rúk, kognitívnych funkcii, návšteva holičky alebo aj KINO. To sme si zriadili v našej spoločenskej miestnosti.
Oslavy narodenín p. Rudka, p. Karola a oslava životného jubilea 90 . rokov našej p. Helenky boli veselé. Do spevu a tanca nám hrali Nelka na heligónke a Alex na harmonike.