Aktivity klientov – Marec 2023

Dňa 8.3. na Medzinárodný deň žien, nás navštívil starosta obce Bošany. Všetkým ženám zaprial k sviatku veľa zdravia, šťastia, lásky, obdaroval ich kvietkom a sladkou maškrtou. Príjemnú atmosféru tohto dňa, umocnili svojim hudobným programom žiaci zo Základnej školy Bošany.
Od 13.3. do 19.3. sa konala celoslovenská kampaň Týždeň mozgu. Cieľom tejto iniciatívy je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog, možné ochorenia a na význam cvičení na podporu činnosti mozgu. Do tejto kampane sme sa zapojili aj my zo zariadenia a takto podporili fungovanie nášho mozgu a precvičili si svoje „závity“.
Počas mesiaca nechýbali prechádzky po obci Bošany, návšteva cukrárne, kaštieľa v centre obce. Poobedné posedenia pri kávičke a hraní spoločenských hier „Človeče nehnevaj sa“, sedmových kariet, triafanie do terča, loptové hry alebo čítanie obľúbenej knihy. V „LEVANDULOVÝ“ repete deň sme si zaspomínali a zaspievali piesne šansoniérky Hany Hegerovej ako sú Čerešne, Levandulová, Lásko prokletá atď.
Blížiace sa sviatky Veľkej noci nás prinútili vyzdobiť si exteriér aj interiér zariadenia, vyrobiť veľkonočné pozdravy či jarné venčeky. S výrobou nám pomáhala milá pani Danka. Premietali sme si dokumentárne relácie na tému Veľkej noci, doma i v zahraničí. Pospomínali na tradície tohto kresťanského sviatku v našich rodinách. Slnečné dni, v strede mesiaca sme využili na výsadbu hrachu, vyčistenie záhradky, zrelaxovali pri lúčoch jarného slniečka.
Stretnutie s riaditeľkou zariadenia, ktoré pravidelne s nami organizuje, nás obohatilo o novinky – plánované akcie a výlety zo zariadenia, o dianí a kultúrnom živote v obci Bošany rsp. v blízkom okolí, porozprávali sa o svojich radostiach i starostiach, predložili svoje požiadavky a podnety na riešenie.
Oslávenkyniam Gitke a Danielke sme zapriali k ich narodeninám veľa zdravia, šťastia, lásky, Božieho požehnania, zaspievali obľúbené piesne, posedeli pri kávičke a dobrom zákusku.